Odbiory techniczne mieszkań od developera na terenie Warszawy i okolic

 

Zajmuję się zawodowo przeprowadzaniem odbiorów mieszkań od dewelopera, spółdzielni bądź byłego właściciela. Celem nadrzędnym takiego odbioru jest wyeliminowanie potencjalnych problemów wynikających z nieścisłości pomiędzy stanem faktycznym a planami/dokumentacją inwestycji. Upewniamy się również, czy kupiona nieruchomość jest zbudowana zgodnie z obowiązującymi Polskimi Normami budowlanymi.

Szybko, konkretnie, fachowo i na najwyższym poziomie.

 

Podczas przeprowadzanego odbioru budowlanego poddam kontroli ogólne wykończenie lokalu, upewniając się czy gwarantuje on bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generował zbędnych kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Odbiory przeprowadzam na terenie Warszawy i okolic.

Jako wieloletni specjalista w branży budowlanej, sprawdzę między innymi:

 • szczegółowe wymiary pomieszczeń (z użyciem miernika laserowego)
 • krzywiznę ścian i jakość tynków (z użyciem miernika laserowego)
 • instalację elektryczną
 • instalację wodną i kanalizacyjną
 • wentylację
 • drzwi, okna, parapety
 • podłogi i posadzki
 • balkon, taras
 • grzejniki i system CO
 • ewentualne osłony okienne
 • piwnicę, garaż lub komórkę
 • wszelkie dodatkowe elementy zabudowy lokalu

Gwarantuję rzetelność, profesjonalizm i schludność.
Odpowiem na wszelkie pytania, nawet te nie związane z samą procedurą odbioru – korzystając z ponad 40 letniego doświadczenia doradzę, pomogę i podpowiem.

Zachęcam do zapoznania się z cennikiem odbiorów mieszkań.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o samym procesie odbioru budowlanego – zapraszam do mojego poradnika w sekcji „warto wiedzieć„.

 

Odbiór techniczny mieszkania – kilka faktów

Odbiór naszego wymarzonego lokalu od developera jest nie tylko chwilą pełną radości i niepohamowanego szczęścia ale również wymaga zaawansowanej wiedzy z naciskiem na sferę budowniczą i wykończeniową.

Odbiór mieszkania – lepiej rano, niż wieczorem

Faktem jest, że odbiór techniczny lokalu wymaga szczegółowego przyjrzenia się wielu elementom. Nie jest to jednak proste w szczególności podczas pochmurnych dni, jak i wieczorem, kiedy to lokal oświetlany jest poprzez sztuczne źródło światła. Warto pamiętać o tym, że najlepszym sposobem na dokładne przyjrzenie się temu, jak wykończone jest nasze mieszkanie pod względem technicznym będzie oglądanie go w świetle dziennym – najlepiej podczas wyjątkowo słonecznego dnia. Dzięki obecności dziennego światła znacznie łatwiej zobaczymy nieestetyczne niedociągnięcia czy zmiany w obrębie okien, ram okiennych, parapetów czy listew przypodłogowych.

Na odbiór ze swoim sprzętem

Chcąc, aby odbiór techniczny lokalu odbył się bez komplikacji, a abyśmy my byli w pełni zadowoleni z efektów jego wyglądu wykorzystujemy sprzęty, które pomogą nam sprawdzić rozmieszczenie otworów drzwiowych, czy odległość, jaka występuje między poszczególnymi drzwiami i ścianą – w celu tym przyda się miernik laserowy, którego używam. Chcąc sprawdzić, czy podłogi i ściany są względem siebie równe mam ze sobą również podstawowy sprzęt, jakim jest poziomica. Należy też dokładniej przyjrzeć się działaniu instalacji elektrycznych – w celu tym wykorzystuję próbnik napięcia.

Nie spieszymy się – pośpiech to najgorszy doradca

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że odbiór techniczny lokalu wykonywany jest tylko raz. Największym błędem jest jedynie powierzchowne obejrzenie mieszkania, spowodowane pośpiechem. W dniu tym warto wziąć wolne w pracy i nastawić się na długie godziny oględzin – powinniśmy sprawdzić stan lokalu dokładnie, nie patrząc na zegarek!